

ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
02.03.2026 | Phoenix Contact обяви нови версии на рутерите Cellulink за приложения в потенциално взривоопасни зони
20.02.2026 | Световният пазар на зарядни станции за електромобили ще расте с над 18% на година до 2035 г.
16.02.2026 | "Електроиндустрия 2026" поставя на дневен ред важните теми за сектора през април в София
16.02.2026 | Rittal и Eplan сключиха партньорство с Университета Purdue за развитие на инженерното образование




Започна изграждането на новия завод за зарядни станции на ABB, който ще бъде разположен в Сан Джовани Валдарно, Италия, съобщиха от ABB България. Инвестицията е в размер на 30 млн. долара, като обектът ще служи за глобален център за върхови постижения и производствен обект за зарядна инфраструктура, предназначена за електрически превозни средства.
Новото индустриално съоръжение в портфолиото на ABB ще бъде с площ от 16 000 кв. м и се очаква да започне да функционира до края на 2021 г. Заводът ще произвежда цялото портфолио на ABB от DC зарядни станции за електрически превозни средства - от устройства за домашна употреба до системи за инсталиране в обществени зони и такива, предназначени на градския обществен транспорт.
В рамките на строящия се производствен комплекс е предвидено и място за развиване на научно-изследователските и развойни дейности. Лабораторията ще бъде с площ от 3200 кв. м и в нея ще се разработват и създават прототипи. В завода се очаква да бъдат внедрени възобновяеми източници на енергия - слънчеви панели и оптимизирана система за ОВК. Освен това служителите ще имат достъп до електрически парк от превозни средства.
Ключови думи: ABB зарядна инфраструктура електромобили ABB Ability
Област: Електроапаратура
AББ осигури задвижване на два електрически кораба
ABB доставя зарядна инфраструктура за FIA ABB Formula E
ABB доставя захрванващи системи за най-големия кораб за добив на диаманти на De Beers
АББ и HPE разработват системи за енергийна ефективност при суперкомпютрите
Синхронният двигател SynRM влезе в иновационния доклад на WEF
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОАПАРАТУРАТА на специализирания портал Electrical-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
29.01.2026 | Стотици нови зарядни станции за електромобили ще се изградят в ЦИЕ с финансиране от ЕИБ
21.01.2026 | МТС стартира нова процедура за финансиране на проекти за зарядна инфраструктура за електромобили
15.01.2026 | Нови големи проекти за зарядна инфраструктура стартират в три европейски държави
06.01.2026 | Одобрени са шест проекта за центрове за бързо зареждане на електромобили в България
05.01.2026 | Започва изпълнението на пилотен проект за станции за бързо зареждане на електромобили в Бургас
29.01.2026 | Стотици нови зарядни станции за електромобили ще се изградят в ЦИЕ с финансиране от ЕИБ
21.01.2026 | МТС стартира нова процедура за финансиране на проекти за зарядна инфраструктура за електромобили
15.01.2026 | Нови големи проекти за зарядна инфраструктура стартират в три европейски държави
06.01.2026 | Одобрени са шест проекта за центрове за бързо зареждане на електромобили в България
05.01.2026 | Започва изпълнението на пилотен проект за станции за бързо зареждане на електромобили в Бургас
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.