ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
11.01.2021 | Българска разработка на електромотори получи патент в Китай
11.01.2021 | НАП Пловдив обяви търг за доставчик на услуги за ремонт на електрически инсталации
04.01.2021 | Електроразпределение Юг търси доставчик на блок-токови трансформатори
04.01.2021 | Строим 199 зарядни станции за електромобили с европейско финансиране
14.12.2020 | ДП НКЖИ търси доставчик на клеми
Уважаеми г-н Божков, какво стои зад 50-годишния успешен бизнес с марка Rittal?
Развитието на фирма Rittal за тези 50 години е наистина впечатляващо. Трудните години на възстановяване след Втората световна война принуждават производителя на метални изделия Рудолф Ло да потърси ново поле за развитие, което намира в серийното производство на типови метални табла. През 1961 г. се създава фирма Rittal, която изработва и доставя от склад шкафове за електроуправление в различни, но строго определени размери. Тази идея скоро се възприема и след няколко години водещите автомобилни производители в Германия залагат Rittal като стандарт за тяхното производство. За 50 години от локален производител и доставчик, Rittal се превръща във водещ световно представен и признат лидер с 12 производствени предприятия на 3 континента, повече от 70 дъщерни компании и над 10 000 служители в цял свят. Продуктовата гама, включена в “Rittal the System”, обхваща табла и шкафове, шинни разпределителни системи, климатизация, ИТ инфраструктура, софтуер и сервиз. Стремежът да се следват съвременните тенденции и да се представят ежегодно десетки новости е развил портфолиото на Rittal до над 13 000 артикула.
Откога компанията е представена в България и кои са основните приоритети в дейността ви?
Фирма Rittal и нейната продукция имат своя дългогодишна история и в България. Преди промените, когато машиностроенето бележеше развитие, предприятията от групата ЗММ оборудваха своите машини с табла на Rittal. След отварянето на пазарите в Източна Европа фирмата започва да популяризира продуктите си, първоначално чрез представителства, а след това и дъщерни дружества. Дружеството в България бе създадено преди 4 години, като основните приоритети в дейността му са представяне на продуктите, възможностите и предимствата при използването им.
Как икономическата криза повлия върху бизнеса на Rittal в световен мащаб? Промени ли се нещо в пазарната стратегия на компанията като следствие от това?
С функционалните решения и голямо разнообразие на конструкции, за този половин век Rittal се наложи като основен партньор на значими имена в световната промишленост, а за някои компании и като ОЕМ производител на стандартни и нестандартни системи с приложение в различни производства, машиностроене, енергетика, ИТ инфраструктура и комуникации. Като такъв, естествено, Rittal нямаше как да остане незасегнат от икономическата криза, отразила се върху работата на толкова много отрасли и фирми. Спад от 25% за 2009 г., когато стагнацията е повсеместна, оказва своето влияние, независимо от богатата гама продукти и възможните им приложения в различни направления. Този период бе използван за оптимизиране на отделни работни и логистични процеси, обновяване на продуктовата гама, разработване и въвеждане на нови, по-ефективни и функционални изделия. Всичко това оказа своето положително влияние и още в началото на 2010 г. помогна да се заработи на „пълни обороти”.
Участвали сте в реализацията на множество проекти. Бихте ли разказали за най-актуалните сред тях?
Разнообразната продуктова гама на Rittal позволява намирането на подходящи надеждни и ефективни решения както за традиционни приложения, така и при решаването на по-сложни казуси в области като електрозахранване и електроразпределение, управление и контрол или ИТ инфраструктура за малки потребители или големи центрове за данни. По тази причина за изминалите няколко години можем да се похвалим с множество успешно реализирани проекти, съвместно с водещите инженерингови фирми и производители на апаратура. Някои от тях са: инсталации със Сименс апаратура в Каолин, с АВВ апаратура в Амилум, с Шнайдер Електрик апаратура в Челопеч. С наши конструктивни решения сървърни и комуникационни ракове са реализирани центровете за данни на IIIDC, Телепойнт, М-тел и др.
В каква посока виждате развитието на компанията оттук нататък?
Нормално е стремежите ни за развитие да бъдат ориентирани напред и нагоре. Независимо от прогнозите за влошаване на икономическия климат не само в България, смятаме, че поставени добре на пазара, предлагайки надеждни и качествени продукти и подхождайки с необходимия ангажимент, има накъде да растем. Затова и плановете ни следващите години са на пръв поглед твърде амбициозни, но с едно добро разпределение на силите, смятам, че все пак са реалистични.
Ключови думи: Rittal електро управление табло
Област: бизнес
Българска разработка на електромотори получи патент в Китай
НАП Пловдив обяви търг за доставчик на услуги за ремонт на електрически инсталации
Електроразпределение Юг търси доставчик на блок-токови трансформатори
Строим 199 зарядни станции за електромобили с европейско финансиране
ДП НКЖИ търси доставчик на клеми
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОАПАРАТУРАТА на специализирания портал Electrical-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
30.07.2018 | Модулните UPS системи отговарят на основните нужди на потребителя
08.06.2018 | Представихме решение за гъвкаво създаване на маркировки за цялото електрическо табло
21.05.2018 | Новата система гарантира по-бързо, по-ефикасно и по-интелигентно производство
16.05.2016 | Възползвайте се от възможностите на Industry 4.0 с WaGO
18.04.2016 | ВиВ Изоматик и Phoenix Contact ви представят концепцията на бъдещето - Индустрия 4.0
30.07.2018 | Модулните UPS системи отговарят на основните нужди на потребителя
08.06.2018 | Представихме решение за гъвкаво създаване на маркировки за цялото електрическо табло
21.05.2018 | Новата система гарантира по-бързо, по-ефикасно и по-интелигентно производство
16.05.2016 | Възползвайте се от възможностите на Industry 4.0 с WaGO
18.04.2016 | ВиВ Изоматик и Phoenix Contact ви представят концепцията на бъдещето - Индустрия 4.0
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
© Copyright 2002 - 2020 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.
Други портали от групата IndustryInfo.bg