

ПОСЕТЕТЕ ОЩЕ СПЕЦИАЛИЗИРАНИ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА
11.05.2026 | Phoenix Contact добавя нови конектори M8 и M12 за автоматизирани производствени процеси
11.05.2026 | Нов STEM център отвори врати в Професионалната гимназия по електротехника и технологии в Стара Загора
08.05.2026 | Проектът Insight събира бизнеса и академичните среди за оптимизация на производството на батерии
08.05.2026 | Ехнатон представя най-новите решения на WAGO на събития в Бургас, Сливен, София и Русе





ЧЕЗ Разпределение България модернизира подстанция "Младост" в София, като инвестицията в проекта възлиза на близо 800 000 лв. Реконструкцията е завършена в рамките на 150 дни и с нейната реализация ще се подобри надеждността на електрозахранването в югоизточните столични райони.
"Над 40 000 домакинства и фирми ще разчитат на по-сигурна услуга след изпълнението на проекта. От подстанция "Младост" електрозахранване получават кварталите "Студентски град", "Дианабад", "Дървеница", "Изток", "Младост" 1 и 2 и вилни зони Малинова долина и Американски колеж", поясняват от ЧЕЗ.
Оборудването в подстанцията е подменено с ново поколение, част от елементите са заменени с цифрови, инсталирани са индикатори, съоръженията средно напрежение се управляват дистанционно, което води до по-бърза реакция при необходимост.
Предвижда се в следващ етап на модернизацията компанията да извърши дейности, които ще разширят капацитета на съоръжението и ще увеличат възможността за присъединяване на нови клиенти със сериозна мощност в посочените райони на София.
Ключови думи: ЧЕЗ подстанция
ЧЕЗ Разпределение България търси доставчик на разпределителни уредби
ЧЕЗ Разпределение България търси доставчик на комплектни метални закрити разпределителни уредби
ЧЕЗ Разпределение България търси доставчик на електрически табла
ЧЕЗ Разпределение възлага доставка на уреди за проверка на качеството на доставяната електроенергия
ЧЕЗ търси доставчик на разредители СрН и товарови прекъсвач-разпределители НН
АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОАПАРАТУРАТА на специализирания портал Electrical-Bulgaria.com. БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!
24.03.2026 | Стартира изграждането на център за зареждане на електромобили край Аксаково
13.03.2026 | Китайска компания ще развива технологии за зареждане на електромобили и съхранение на енергия в Пловдив
29.01.2026 | Стотици нови зарядни станции за електромобили ще се изградят в ЦИЕ с финансиране от ЕИБ
21.01.2026 | МТС стартира нова процедура за финансиране на проекти за зарядна инфраструктура за електромобили
15.01.2026 | Нови големи проекти за зарядна инфраструктура стартират в три европейски държави
24.03.2026 | Стартира изграждането на център за зареждане на електромобили край Аксаково
13.03.2026 | Китайска компания ще развива технологии за зареждане на електромобили и съхранение на енергия в Пловдив
29.01.2026 | Стотици нови зарядни станции за електромобили ще се изградят в ЦИЕ с финансиране от ЕИБ
21.01.2026 | МТС стартира нова процедура за финансиране на проекти за зарядна инфраструктура за електромобили
15.01.2026 | Нови големи проекти за зарядна инфраструктура стартират в три европейски държави
Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg
Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев
ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта
© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.