Electrical Bulgaria  
Ритал ЕООД
Ритал ЕООД

Pizzato пусна специално заключващо устройство за серията изключватели NX

13.07.2026   |   Начало»Новини
Редактор
Мира Станкова
Мира Станкова
Мира Станкова Редактор
Мира Станкова

Pizzato разшири портфолиото си от решения за индустриална безопасност с новата серия заключващи устройства LK X, специално проектирани за интеграция с изключвателите NX, съобщиха от ВиВ Изоматик – официален представител на фирмата в България.
 
Новите заключващи устройства са създадени, за да осигуряват по-висока степен на защита на операторите, които работят в опасни зони с ограничен достъп, предотвратявайки неочаквано рестартиране на машините по време на поддръжка или други дейности.
 
Устройствата за заключване LK X имат изцяло метална конструкция, за да гарантират дълготрайна устойчивост и здравина, дори в особено тежки индустриални среди. Те са проектирани за директен монтаж върху специалната скоба, предлагана опционално за серията NX, като по този начин се осигурява безпроблемна интеграция със съществуващи системи за безопасност, посочват от фирмата.
 
Активирането на заключващото устройство е мигновено и интуитивно. Потребителят трябва само да плъзне червения капак нагоре, докато покрие изцяло трите входни точки на блокировките NX, предотвратявайки по този начин поставянето на щифта на задвижващия механизъм.

По-висока степен на защита за повече оператори

LK X също така позволява повече оператори да работят безопасно по едно и също време – заключващото устройство има слот за закачване на до четири катинара. При този сценарий всеки оператор закача своя собствен катинар на слота на устройството, преди да влезе в опасната зона. Системата гарантира, че заключващото устройство може да се деактивира единствено след отстраняването на всички катинари, което гарантира излизането на всички оператори от опасната зона, преди машината да се рестартира.
 
Производителят препоръчва серията LK X за всички индустриални среди, които изискват спазването на стриктни LOTO процедури и където множество оператори имат достъп до защитените зони едновременно или един след друг. Особено препоръчително е използването на заключващите устройства в производствени среди, където автоматизираните птехнологични линии изискват честа поддръжка, както и в хранителната и фармацевтичната индустрия, за които важат особено строги стандарти за безопасност.
 
Устройствата LK X са подходящи и за металообработващата, автомобилната и опаковъчната индустрия и за всички заводи, оборудвани с роботизирани клетки или машини с подвижни предпазители, които изискват контролиран достъп за почистване, регулиране или рутинна поддръжка.

     
Източник: ВиВ Изоматик

Ключови думи: ВиВ Изоматик   ViV Isomatic   Pizzato   NX   LK X   изключватели   заключващи устройства  

Област: Електроапаратура  

ВиВ Изоматик
Подобни статии
Ехнатон
БЪЛГАРСКИ ТЕХНИЧЕСКИ КАТАЛОГ
ОБО

АБОНИРАЙТЕ СЕ за единствения у нас тематичен бюлетин НОВИНИТЕ ОТ ЕЛЕКТРОАПАРАТУРАТА на специализирания портал Electrical-Bulgaria.com.  БЕЗПЛАТНО, професионално, всяка седмица на вашия мейл!


Вайд Бул
Последно от Новини

Специализиран портал от групата IndustryInfo.bg

Действителни собственици на настоящото издание са Теодора Стоянова Иванова и Любен Георгиев Георгиев

ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ И ЗАЩИТА НА ЛИЧНИТЕ ДАННИ
Условия за ползване
Изисквания и условия за реклама
Карта на сайта

© Copyright 2010 - 2026 ТИ ЕЛ ЕЛ МЕДИА ООД. Всички права запазени.

  ФИРМЕНА ПУБЛИКАЦИЯБизнесВидео на седмицатаПродуктови офертиПроектиПредстоящоСъбитиятаРеализацииОбяви за работаКариериОбществени поръчки/ТърговеТехнологии
 

ОЩЕ ПОРТАЛИ ОТ ГРУПАТА

IndustryInfo.BG

ПРЕПОРЪЧВАМ МАТЕРИАЛ


 
 
момент...